Trist turist

Bilde

«Jeg tok et lite blinkskudd av Astrup Fearnley nå under Turist i egen by på søndag (for en dag!), og synes det var så fint at jeg ville dele det», skriver Thea.

Thea deler ikke bare bilder med oss (og dere). Thea driver også Oslo-bloggen Life of Oslo, der hun blogger minst like stygge bilder som vi gjør. Hurra!

Sted: Astrup Fearnley-museet
Foto: Thea

Om Stakkars oss

Vi får stadig høre at Oslo er stygg – en asfaltjungel, en betongby. «Så glad jeg er for at jeg slipper å bo der», sier de. En dag gikk vi til jobb. Akerselva sildret, sola skinte, fuglene kvitret, de nasjonalromantiske diktene skrev seg selv. Eller byromantiske, da. For det er det vi er – byromantikere. Vi er ikke bare forelsket i Oslo, vi er nyforelsket i Oslo. År etter år etter år. Vi elsker Oslo og vil fortelle alle om den styggpene byen vår.
Dette innlegget ble publisert i Uncategorized. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s