Vi ble ønsket velkommen av Fabian – med ordførerkjedet på plass.
To stolte prisvinnere og en geipende gutt.
Vi fikk sitte med Arbeiderpartiets ordførerkandidat Tone Tellevik Dahl.
Tusen takk for prisen, Oslo kommune!
«We would like to thank the Academy!» Neida!
Våre samboere tar fotooppdraget seriøst.
Tusen takk til Marte og Charlotte fra DOGA for all hjelp til å få i havn utstillingen.
Og takk til samboere Marius og Morten for tålmodigheten underveis.
Hadde vi vært fra Bergen, hadde vi sannsynligvis brukt ordet «månebedåtten» om hvordan vi følte oss etter at ordfører Fabian Stang ringte for en tid tilbake og fortalte at vi, Stakkars oss, ville motta Oslo bys kunstnerpris for 2014.
Siden det var hemmelig, kunne vi ikke dele det før nå, men i dag har vi altså vært i Rådhuset, mottatt pris og spist lunsj med Fabian og de andre prisvinnerne – blant annet.
På Rådhuset hadde de tatt fram sitt fineste servise, designet til 1000-årsjubileet, og vi fikk selveste Tone Tellevik Dahl, Arbeiderpartiets ordførerkandidat, til bords. Ikke akkurat vår vanlige tirsdagslunsj, med andre ord.
Tusen hjertelig takk til Oslo kommune for den særs gjeve prisen. Og gratulerer så mye til de andre vinnerne: Kingwings Crew, Georgiana Keable, Abloom filmfestival, Solfrid Molland (kunstnerpriser) og Toralv Maurstad (kulturprisen).
Du kan lese mer på Osloby eller se innslaget om Toralv Maurstad på NRK Østlandssendingen (fra 6:20).
Om Stakkars oss
Vi får stadig høre at Oslo er stygg – en asfaltjungel, en betongby.
«Så glad jeg er for at jeg slipper å bo der», sier de.
En dag gikk vi til jobb. Akerselva sildret, sola skinte, fuglene kvitret, de nasjonalromantiske diktene skrev seg selv. Eller byromantiske, da. For det er det vi er – byromantikere.
Vi er ikke bare forelsket i Oslo, vi er nyforelsket i Oslo. År etter år etter år. Vi elsker Oslo og vil fortelle alle om den styggpene byen vår.
Dette innlegget ble publisert i
Uncategorized. Bokmerk
permalenken.
Tilbaketråkk: Takk for det gamle | Stakkars oss
…stakkars dere ;-)
Ja, virkelig!