Innflytternes by

Skjermbilde 2015-10-23 kl. 14.05.20

Faksimile: Dagbladet.no

DETTE!

Altfor bra skrevet til at vi klarte å la være å blogge om det.

Vårt favorittsitat:
«Jeg er fjerde generasjons oslogutt.»

Neida, det var ikke det som var favorittsitatet vårt, men det var veldig fint, det også. Fjerde generasjon. Da snakker vi!

Dette er favorittsitatet vårt:
«En god del av folka som det hele tiden snakkes om, som det advares mot, de brune og svarte – muslimene, gud forby – er mer oslofolk enn mange av innflytterne fra norske distrikter.»

Hør, hør!

Selv startet vi dagens dag med å kjøpe et par ting på en Coop-butikk.
Coop. Som nå overtar byen vår.
Det er jo selve symbolet på bygda.
Hjeeeeelp!

Om Stakkars oss

Vi får stadig høre at Oslo er stygg – en asfaltjungel, en betongby. «Så glad jeg er for at jeg slipper å bo der», sier de. En dag gikk vi til jobb. Akerselva sildret, sola skinte, fuglene kvitret, de nasjonalromantiske diktene skrev seg selv. Eller byromantiske, da. For det er det vi er – byromantikere. Vi er ikke bare forelsket i Oslo, vi er nyforelsket i Oslo. År etter år etter år. Vi elsker Oslo og vil fortelle alle om den styggpene byen vår.
Dette innlegget ble publisert i Uncategorized. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s