Staycation

Vi holder oss i Bjørvika litt til, for vi fikk dette fine bildet fra Jeanette.

«Under broen finnes det tog, men hvorfor dra når man kan bli?» spør hun. Vi aner virkelig ikke, så vi blir!

Sted: Jernbanetorget
Foto: Jeanette Gudmundson

Hjertelig velkommen til nye lesere som har klikket seg inn fra Lesernes VG på VG.no også! I dag er nemlig Stakkars oss anbefalt som bloggen som avliver myter om hvor stygg og farlig denne byen er. Det er ekstra stor stas å få tittelen «Ja, vi elsker Oslo» der, for det gjør vi virkelig.

Husk at vi er på både Facebook og Twitter, og at vi blir svært begeistret om du sender oss dine Oslo-bilder på stakkarsoss@gmail.com eller bruker hashtag #stakkarsoss på Instagram. God helg!

Om Stakkars oss

Vi får stadig høre at Oslo er stygg – en asfaltjungel, en betongby. «Så glad jeg er for at jeg slipper å bo der», sier de. En dag gikk vi til jobb. Akerselva sildret, sola skinte, fuglene kvitret, de nasjonalromantiske diktene skrev seg selv. Eller byromantiske, da. For det er det vi er – byromantikere. Vi er ikke bare forelsket i Oslo, vi er nyforelsket i Oslo. År etter år etter år. Vi elsker Oslo og vil fortelle alle om den styggpene byen vår.
Dette innlegget ble publisert i Uncategorized. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s