Allerede i 1838 tillot kong Carl Johan oppsettingen av en midlertidig serveringspaviljong på Dronningberget, og da Sæterhytten ble flyttet hit i 1862, angivelig på ordre fra dronning Louise (1828-1871), eller muligens også som en gave fra hennes ektemann kong Karl XV (1826-1872) av Sverige og Norge, ble det en slags forlengelse av dette tiltaket, skriver Wikipedia.
Sæterhytten på Dronningberget fungerer som både søndagskafé og selskapslokale, og jammen er det ikke live musikk der fra tid til annen også. Du kan lese mer om både hytta og musikkprogrammet på Norsk Folkemuseums hjemmesider.
Sted: Sæterhytten på Bygdø Kongsgård
Foto: Siren Stendahl
Psssst! Du har vel fått med deg ukas sak på Osloby? «Se, så dritt det er å bo i Oslo!» skriver de. Endelig noen som forstår!